MEB, Yönetici Atama Tarihlerini Açıkladı

26 Eylül 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Bilindiği gibi MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine Yönelik Yönetmelik 13 Ağustos 2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Bahsettiğimiz bu yönetmeliğe göre, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarına yönetici atamaları için sınav yapılacaktır. Daha önce yapılması öngörülen sınav tarihleri basına yansımış olup, Bakanlık bugün yaptığı bir açıklamayla bu tarihleri doğrulamıştır.

Bakanlığın resmi açıklaması Aşağıda Verilmiştir

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarına yönetici olarak atanacakların belirlenmesi için Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Müdür Yardımcılığı için 31 Ekim 2009, Müdürlük için 01 Kasım 2009 tarihlerinde Seçme Sınavı yapılacaktır.

Sınavla ilgili bilgilendirme amaçlı hazırlanan Sınav Kılavuzu http://www.meb.gov.tr internet adresinde 28/Eylül/2009 günü yayımlanacaktır.

Adaylar, başvurularını 05-09 Ekim 2009 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr internet ortamında yapılabileceklerdir.

Müdür ve Müdür Yardımcılığı Seçme Sınavı’nın her ikisine de katılmak isteyen adaylar Yönetmeliğin ilgili hükümlerini taşımaları halinde başvuruda bulunabileceklerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.