KPSS, Bu Sene Yalnızca Öğretmenlik İçin Yapılacak

24 Nisan 2009 tarihinde tarafından eklendi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2009’da yapılacak KPSS’ye yönelik resmi açıklamasını dün yayımladı. Bu duyuruya göre bu sene yalnızca öğretmenlik ve A grubu kadroları için KPSS yapılacak. Sınava başvurular, 27 Nisan-8 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular, ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinin ve belirli ortaöğretim kurumlarının açacakları başvuru merkezlerince takip edilecek.

2009 KPSS Lisans Düzeyinde, yalnızca A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için, 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda il merkezlerinde ÖSYM’ce yapılacaktır.

2009-KPSS sonuçları B Grubu Kadrolar için kullanılmayacaktır. Bu sebeple 2009-KPSS’ye sadece A Grubu ve Öğretmenlik Kadrolarına atanmak isteyen lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumda olan kişiler gireceklerdir.

2009-KPSS’ye başvurma işlemleri, 27 Nisan – 8 Mayıs 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvurular, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin ve belirli ortaöğretim kurumlarının açacakları başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlanacaktır.

Sınava katılmak isteyen kişiler, Kılavuz ile Aday Bilgi Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşacaklardır. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
1.Sınıf Yıllık Planlar