Haziran’dan Önce 30 Bin Ek Alım İçin Resmi Açıklama Yapılmalıdır Artık.

22 Mart 2011 tarihinde tarafından eklendi.

Değerli okurlarımız, bilindiği üzere daha önce MEB Şubat ayında atama yapılmayacağını belirterek büyük bir gaflete düşmüş ve bu gafleti bir an önce terk ederek 30 bin alım için çalışmaların sürdüğünü belirtmiştir.

Bu atama haziran ayını beklemeden bir an önce yapılmalıdır. Eğitimin aksamasını bahane ediyorlarsa da atanan öğretmen arkadaşlarımız bir sonraki eğitim – öğretim döneminde göreve başlatılabilir. Öğretmen arkadaşlarımızın önünü görebilmesi açısından bir an önce resmi açıklama yapılıp önümüzdeki günlerde ise atamanın gerçekleştirilmesi bir zorunluluktur.

Memurların ve öğretmenlerin sesi olduğunu iddia eden ancak bu ek atamanın yapılması için 4-5 aydır tek bir haber bile yapmayan bir web sitesi baskılar sonucu haber yapmak zorunda kalmıştır. Ancak ek atamayı zora sokacak gereksiz bir haber yapan bu site, kendi geleceği açısından büyük bir talihsizliğe imza atmıştır. Çünkü bu atama, o web sitesi açısından büyük bir mali kayıp demektir. 30 bin kişi atandığı zaman o siteye daha az kişi girecek ve reklam geliri daha az olacaktır. Böyle küçük hesaplar peşinde koşan bir site öğretmenlerin hakkını gasp etmektedir.

Hepimiz biliyoruz ki, çağımızda medya büyük bir güçtür ve yine biliyoruz ki artık medya biziz, bizler birlikte olduktan sonra önümüzde hiçbir engel olmayacaktır. Yeter ki gücümüzü doğru kullanalım. “Kontrolsüz güç, güç değildir.

Ekrem DURMUŞOĞLU

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.